Dług na koncie a komornik

Dług na koncie a komornik

Sytuacja, w której windykator zajmuje rachunek bankowy, jest bardzo niekomfortowa i często dramatyczna. Przyjrzyjmy się więc kwestii: dług na koncie a komornik.

Niestety, mamy długi i to często zbyt duże. Czujemy, jak pętla na szyi się zaciska i długi duszą nas coraz bardziej.

Unikamy odbierania przesyłek, nie odbieramy telefonów, po prostu uciekamy przed problemem.

Co jakiś czas znajdujemy tylko kolejną firmę pożyczkową i zaciągamy kolejny kredyt, aby spłacić ten poprzedni. Jak się z tego wyplątać?

Dług na koncie a komornik – postanowienie

Musisz podjąć świadomą i dojrzałą decyzję, że chcesz to przerwać i to natychmiast. Przede wszystkim nie wstydź się i przyznaj, że narobiłaś kłopotów.

Zastanów się, co cię wpędziło w długi. Od czego się zaczęło? Od pierwszej pożyczki na wyjazd, którego już nie pamiętasz, czy od remontu, zrobionego zupełnie niepotrzebnie?

Może od zbędnych zakupów, gdy skuszona ratą zero procent, bez pamięci kupowałaś sprzęt AGD i laptopy?

Niestety, tylko niewielu z nas zaciąga pożyczki na naprawdę ważne cele, związane z ratowaniem zdrowia czy pomocą potrzebującym, najczęściej wydajemy pożyczki na konsumpcje.

Świadomość długu

W pozbywaniu się długów, bardzo ważne jest nastawienie psychiczne.

Musimy zastanowić się, kiedy czuliśmy się lepiej, czy wtedy, gdy wydawaliśmy pieniądze, czy wtedy, gdy po raz kolejny, nie odebraliśmy telefonu od komornika.

Czy naprawdę radość z zakupów była tak wielka, że opłaca się tak cierpieć teraz? Raczej nie.

Czy wszystkie wydatki były naprawdę potrzebne, czy tylko kupiłaś sobie parę minut szczęścia, czy świętego spokoju? Koszty są zwykle zupełnie niewspółmierne do zysków.

Dlatego musisz jak najszybciej w tym skończyć.

Porozmawiaj z komornikiem

Windykator to osoba wynajęta przez wierzyciela po to, aby odzyskać dług na drodze pozasądowej. Ma ona sprawić, aby dłużnik zaczął spłacać swoje zobowiązanie.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku nie ma prawa zajmować majątku, przeprowadzać egzekucji ani wchodzić do naszego mieszkania.

Windykator nie ma prawa nas straszyć, nachodzić w domu ani w żaden sposób nękać. Ma za to obowiązek skontaktować się z dłużnikiem i omówić sposób dogodnej spłaty długów.

Dlatego nie powinniśmy się bać windykatora. Powinniśmy w miarę szybko nawiązać z nim kontakt i postarać się dojść do porozumienia.

Windykator wykonuje swoją pracę najlepiej jak umie, usiłując po prostu doprowadzić do spłacenia twojego zadłużenia.

Jakąś tymczasową alternatywą, może być również rachunek w banku, do którego komornik nie ma dostępu – https://rankingkont.org/konto-bez-komornika/

Dług na koncie – podejmij zobowiązanie

Ustal termin spotkania z indykatorem i uzgodnijcie sposób spłaty długów. Być może do tej pory w ogóle nie zajmowałaś się swoimi finansami i po prostu nie wiesz, jak to robić.

Windykator jest w stanie ustalić, jakie są twoje możliwości i w jaki sposób rozłożyć kredyt, po to, abyś mogła normalnie żyć i spłacać długi.

Na pewno nie uda się zachować dotychczasowego standardu życia i na pewno nie obędzie się bez wyrzeczeń, ale są one konieczne, po to, aby zacząć nowy etap w życiu.

Regularne i systematyczne spłacanie długu, we współpracy z windykatorem to szans na to, żeby nie wpaść w jeszcze większe kłopoty.

Pamiętaj, że po nim pozostanie ci już tylko kontakt z komornikiem, a to będzie dużo bardziej kosztowne i trudniejsze.

Sprawdź również, jak zmniejszyć wydatki domowe.